Yazdır

 

EMPERYALIST GÜÇLER SURIYEYI BOMBALADI

 

Bugün sabahın erken saatlerinde, yerel saatle 04.00, ABD, Büyük Britanya ve Fransa hükümetleri, Suriye halkını bombalayarak Güneydoğu Akdeniz Bölgesi'ni ateşe verdiler. Üretilen suçlamaları ve mazeretleri kullanarak doğal kaynakları, enerji rotalarını ve etki alanlarını yeniden paylaşmak istiyorlar.

DSF, tüm  uluslararası kanunun kuralları çiğneyerek Suriye devletine yönelik saldırıyı kınarken, dünya çapındaki işçileri, sınıf odaklı sendikaları,ve DSF nin  dostlarını,  emperyalist müdahalelere karşı seslerini birleştirmeye ve Suriye halkı ile dayanışma göstermeleri çağrısında bulunuyor.

Bizler, dünya işçilerini, tekellerin  kârları için yapılan katliamlara , emperyalist devletlerin  planlarına karşı koymak için NATO, AB ve müttefiklerine karşı mücadelelerini organize etmeye çağırıyoruz.

Emperyalist savaşları ve emperyalist savaşların yarattığı tehlikeleri ortaya çıkarmak için enternasyonalizm ve uluslararası dayanışma içerisinde Suriye'nin işçi sınıfının yanında duracağımızı teyit ederiz.

Uluslararası sınıf odaklı sendikal hareket için bugünü ve geleceği için özgürce ve demokratik olarak karar vermekten sorumlu olan emperyalisler değil bir tek Suriye halkıdır.

Sekreterlik

 

 

PEO-Kıbrıs Tüm İşçi Sendikaları Federasyonu ve Suriye emekçileri ile dayanışma içinde.

 PEO Kıbrıs, Suriye halkıyla olan dayanışmasını ifade ediyor ve ABD ve müttefikleri tarafından Suriye'ye yönelik bir askeri saldırı başlatılması yönündeki tehditleri kınar.

 

Suriye'de kimyasal silahların kullanımıyla ilgili kanıtlanmamış bilgileri bahane eden, ABD emperyalist güçleri ve müttefikleri, Doğu Akdeniz bölgesinde işçilerin ve halkların tek kaybedenleri olacağı genelleşmiş bir çatışma tehlikesi yaratıyor.

 

Suriye halkı, ABD'nin ve müttefiklerinin ülke hükümetini devirmeyi ve enerji kaynaklarının kontrolünü hedefleyen planlarından dolayı yıllardır acı çekmektedirler. Bu planlar on binlerce insanın ölümüne sayısız yaralıya, milyonlarca mülteciye, ülkenin altyapı ve ekonomisinin yok olmasına neden oldu.

 

Enerji kaynaklarını kontrol etme ve Orta Doğu'daki çıkarlarını empoze etme çabalarındaki ABD ve NATO, bugün Suriye'nin yasal hükümetine karşı savaşan aşırılıkçı terör örgütleri ile işbirliği yapmakta ve onları  finanse etmektedir.

 

 Tüm İşçi Sendikaları Federasyonu ve Suriye halkı ile dayanışmalarımızı yineliyoruz ve askeri eylemlerin derhal sona erdirilmesini, ayrıca Suriye halkının emperyalist müdahaleler olmadan kendi geleceğine karar verme halkına saygı gösterilmesini istiyoruz.

Kayıt Olma

E posta ile bilgi ve haber alma üyeliği ücretsizdirSon Haberler

You are here:   AnasayfaHABERLER –AÇIKLAMALAREMPERYALIST GÜÇLER SURIYEYI BOMBALADI