İŞÇILERININ KAHRAMANCA GREV MÜCADELELERININ 70. YILI

Yazdır

Madenlerin kahramanı yüzünde tebessümü, ağzında şarkısıyla indi taş değirmene. Onun tek silahıydı iki onurlu kolu. Verdiği çetin mücadelede yarlandıysa da kazandı. Aynı tebessüm ve aynı şarkıyla selamladı zaferini. Ve iki onurlu ve aziz eliyle işe koyuldu yine...”1948 Maden ve İnşaat İşçilerinin Kahramanca Grev Mücadelelerinin 70. Yılı minasebeti ile DEV-İŞ başkanı Hasan Feleğin belendride 8 Temmuz 2018 günü Anıt açılışında yaptığı konuşma.

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2018 Devamını oku...
 

1948'DEKİ KAHRAMANCA GREVDEN 70 YIL SONRA

Yazdır

İkinci Dünya Savaşı öncesindeki yıllarda, 1938-1939’da Kıbrıs’taki maden sanayii önemli pirit ve bakır piriti ihracatlarıyla en yüksek noktasına ulaştı. Bütün maden şirketlerinde çalışan işçilerin sayısı on bini geçiyordu ve çoğu yoksul çiftçilerdi. Madenlerde çalışma koşulları insanlık dışıydı. İşçilerin ve ailelerin kaldıkları yerler ve yaşam koşulları sefil bir durumdaydı. İşçiler çok sık ölümlü iş kazalarıyla ve hastalıklarla karşı karşıyaydı. Yer altında, galerilerde ve inşaatlarda koruma önlemleri neredeyse yok düzeydeydi.

Son Güncelleme: 06 Temmuz 2018 Devamını oku...
 

EMPERYALIST GÜÇLER SURIYEYI BOMBALADI

Yazdır

Bugün sabahın erken saatlerinde, yerel saatle 04.00, ABD, Büyük Britanya ve Fransa hükümetleri, Suriye halkını bombalayarak Güneydoğu Akdeniz Bölgesi'ni ateşe verdiler. Üretilen suçlamaları ve mazeretleri kullanarak doğal kaynakları, enerji rotalarını ve etki alanlarını yeniden paylaşmak istiyorlar.

Son Güncelleme: 16 Nisan 2018 Devamını oku...
 

PEO VE DEV-İŞ’İN ORTAK AÇIKLAMASI

Yazdır

PEO ve DEV-İŞ’in aralarındaki düzenli temaslar ve ortak faaliyetler çerçevesinde, PEO ve DEV-İŞ Yürütme Kurulları bugün, 3 Nisan 2018 tarihinde PEO Merkezi’nde bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdiler.

Son Güncelleme: 04 Nisan 2018 Devamını oku...
 

Sayfa 1 / 23

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Son Haberler

You are here:   AnasayfaHABERLER –AÇIKLAMALAR