Yazdır

 

RETUN-SEE 14 MART 2013 GÜNÜNÜ KIBRISLI EMEKÇİLERİN EYLEM GÜNÜ OLARAK BELİRLEDİ

   

 

PEO-SΕGDAΜΕLİΝ  DEV-İŞ

 

ORTAK AÇIKLAMA

 

KIBRISLI EMEKÇİLERLE DAYANIŞMA VE EYLEM GÜNÜ

 

Güney Doğu Avrupa bölgesinde enerji alanında örgütlü sendikalardaki emekçilerden Kıbrıslı emekçilere yönelik uluslararası dayanışma

 

Güney Doğu Avrupa Bölgesi Enerji Sendikaları Ağı - RETUN-SEE geçen Ekim’de aldığı kararla 14 Mart 2013 gününü Kıbrıslı emekçilerle Dayanışma ve Eylem Günü olarak belirlemiştir.

 

14 Mart günü RETUN-SEE üyesi bütün örgütler ülkelerinde üyelerini ve çalışanları Kıbrıslı emekçilerin durumu hakkında bilgilendirecekler, ilgili bir kararı onaylayacaklar ve çeşitli faaliyetleriyle dayanışmalarını ifade edeceklerdir.

 

Bu günün ana sloganı “Kıbrıslı emekçilerin mücadelesi bizim de mücadelemizdir” olacaktır.

 

RETUN-SEE üyesi olan PEO-SΕGDAΜΕLİΝ ve DEV-İŞ Kıbrıs’ta üyelerinin olduğu işyerlerinde temaslar ve toplantılar gerçekleştirecekler, iki sendikal örgütün temsilcileri tarafından ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

 

14 Mart akşamı Ledra Palas’ın karşısındaki Dayanışma Evi’nde ortak bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Etkinliğe konuşmacı olarak DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis ve SEGDAMELİN Genel Sekreteri Athos Elefteriu katılacaktır. Etkinlikte PEO Genel Sekreteri selamlama konuşması yapacaktır. Etkinlik müzik programı ve resepsiyonla tamamlanacaktır.

 

Şubat 2013

 

Son Haberler

You are here:   AnasayfaETKİNLİKLER14 MART 2013 RETUN-SEE GÜNÜNÜ KIBRISLI EMEKÇİLERİN EYLEM GÜNÜ OLARAK BELİRLEDİ